Producenci

BAILEYS Meadow Sweet with Turmeric No. 8 15kg

Dostępność: na zamówienie
Wysyłka w: 2 do 10 dni roboczych
Cena: 97,00 zł 97.00
ilość szt.
Zyskujesz 9 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Producent: BAILEYS
Kod produktu: ba-meadow-sweet

Opis

Meadow Sweet z miodem i kurkumą to musli o wysokiej zawartości włókna, niskoenergetyczne, znakomite dla koni i kuców w czasie odpoczynku lub wykonujących lekką czy średnią pracę. Pasza ta, w pełni zbilansowana pod względem witamin i minerałów, zawiera sieczkę lucerny (Alfalfa Blend), która jest źródłem smakowitego i łatwo strawnego włókna; źródła nie pobudzającej energii. Meadow Sweet zapewnia dostęp do wysokiej jakości białek, niezbędnych dla rozwoju i regeneracji tkanek. Pasza nie zawiera pełnego owsa, ziarna zbóż zostały poddane zmikronizowaniu, aby uzyskać ich maksymalną strawność. Dodatek oleju sojowego pozwala dostarczyć niezbędne kwasy tłuszczowe dla zdrowej i lśniącej sierści i jest dodatkowym źródłem powoli uwalnianej energii.

To lekkie i wyjątkowo smaczne musli jest delikatnie powleczone naturalnym miodem, dzięki czemu możliwe było zmniejszenie zawartości melasy do minimum. Miód jest znany ze swojej wartości odżywczej, a także właściwości prozdrowotnych - jest bogaty w witaminy i składniki mineralne, w tym przeciwutleniacze, jak i naturalne cukry, które oddziałują jak prebiotyki, odżywiając florę bakteryjną bytującą w jelitach. Mięta, znana z kojącego i łagodzącego wpływu na przewód pokarmowy, pobudza apetyt, dodając smaku i aromatu oraz powodując, że paszę Meadow Sweet chętnie jedzą konie wybredne oraz takie, które otrzymują do paszy lekarstwa lub dodatki. Zawiera również mieszankę paszową TummerAid wspomagający dobre samopoczucie oraz wspierający mechanizmy obronne organizmu.

Właściwości: nie powoduje nadpobudliwości, wysoka zawartość włókna, lekkostrawna i smaczna, w formie musli

Zastosowanie: rekonwalescencja, konie niepracujące, lekka praca, średnia praca

Skład: łuski owsiane (produkt pochodny przetwarzania pełnych ziaren owsa o obniżonej zawartości skrobi), zmikronizowany jęczmień, mielona trawa, sieczka z lucerny i słomy owsianej, zmikronizowana pszenica, płatki pszeniczne, zmikronizowana kukurydza, zmikronizowany groszek, mąka z łuskanych nasion słonecznika, olej sojowy, miód (1,5%), melasa, fosforan dwuwapniowy, mięta (0,1%), węglan wapnia, kurkuma, witaminy i minerały, sól, magnezyt kalcytowany, nie zawiera żadnych składników modyfikowanych genetycznie

Analiza: energia strawna 10,0 MJ/kg, białko 10,0%, tłuszcz 3,0%, włókno 16,0%, popiół 7,5%, wapń 0,8% fosfor 0,4%, lizyna 0,4%, magnez 0,3%, potas 0,8%, siarka 0,2%, miedź 35mg, kobalt 0,24mg, jod 1,5mg, żelazo 100mg, selen 0,35mg, cynk 80mg, mangan 60mg, witamina A 10000IU, witamina D3 1500IU, witamina E 125IU.

Produkty powiązane