Producenci

BAILEYS Aqua-Aide Electrolyte 2kg

Dostępność: na zamówienie
Wysyłka w: 2 do 10 dni roboczych
Cena: 94,00 zł 94.00
ilość szt.
Zyskujesz 9 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Producent: BAILEYS
Kod produktu: ba-electro

Opis

Elalktolity dla koni w proszku firmy Baileys AQUA AIDE.

Kiedy konie się pocą, tracą wodę oraz sole mineralne (elektrolity) z organizmu. Gdy ta utrata trwa dłuższy czas - czy to podczas treningów, zawodów czy transportu - może doprowadzić do odwodnienia organizmu, pogorszenia sprawności, zmęczenia, skurczów mięśni i innych problemów. Utrzymanie równowagi płynów i elektrolitów jest niezbędne do uzyskania optymalnej formy konia sportowego. Jak wykazały badania, że podawanie elektrolitów przed, w trakcie oraz po pracy może znacząco opóźnić odczuwanie zmęczenia przez konie.

Aqua-Aide zawiera kluczowe sole mineralne, w tym chlorek potasu i magnez, razem z powszechnie stosowanym chlorkiem sodu i odpowiednią ilością dekstrozy dla optymalnego wchłaniania. Suplement przygotowano w ten sposób, by możliwe było podawanie go w zależności od długości i intensywności pracy. Aqua-Aide można stosować tylko wtedy, gdy koń się poci, w razie bieżącej potrzeby, jak również profilaktycznie przed, w czasie lub po udziale w zawodach. Elektrolity są bardzo smaczne, chętnie pobierany przez konie i można podawać je bezpośrednio do wody czy lekko wilgotnej paszy. 

Właściwości: niezbędne sole mineralne plus dekstroza, łatwe do przyjęcia przez organizm

Skład: dekstroza (44%), sacharoza, chlorek sodu, chlorek potasu, siarczan magnezu

Na każde 20 minut intensywnego pocenia podajemy 30g elektrolitów (załączona w opakowaniu miarka ma pojemność 15g).

Przy podawaniu Aqua-Aide do wody pitnej po raz pierwszy należy zapewnić także czystą wodę, ponieważ są konie, które potrzebują czasu, aby przyzwyczaić się do nowego smaku.
Przy podawaniu Aqua-Aide w paszy należy się upewnić, że jest ona wilgotna i rozmoczona i że koń ma nieograniczony dostęp do wody pitnej.
Elektrolity podane z niewystarczająca ilością płynów mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia odwodnienia.

Pełne informacje o dawkowaniu znajdują się na odwrocie opakowania.

Nie zawiera żadnych składników modyfikowanych genetycznie.

Waga: 2 kg

Produkty powiązane